cоцмережі
Facebook

LinkedIn
LinkedIn
швидкий зв'язок
Viber Telegram Skype Messenger
мультимедіа

класифікація видів реклами

Виходячи із задач, які покликана вирішувати реклама, існує кілька її видів. 

Інформативна реклама (найпростіший вид, інформаційне оголошення). 
Переконувальна реклама - найбільш агресивний вид реклами, основною задачею якого є переконання покупця купити саме конкретний товар, а не товари конкурентів.
Порівняльна реклама - різновид переконувальної реклами, заснований на порівнянні рекламного товару (послуги) з товарами (послугами) конкурентів.
Нагадувальна реклама.
Пiдкрiплювальна реклама - різновид нагадувальної реклами. Вона покликана підтримати споживачів, що вже купили товар, переконати їх у правильності зробленого вибору у надії на повторну купівлю цього ж товару (або iншого товару цiєї ж фiрми).

Також рекламу можна поділити на раціональну і емоційну, а за способом вираження - «жорстку» і «м'яку».

Раціональна (предметна) реклама інформує, звертається до розуму потенційного покупця, наводить аргументи, щоб переконати його; свої аргументи "вдягає" у словесну форму.
Емоційна (асоціативна) реклама викликає спогади і наводить на роздуми, вона звертається до почуттів, емоцій, підсвідомого; вона впливає на людину через асоціації, ідеї, дiє шляхом відтворення обстановки. Саме тому телевiзiйна i радiореклама дуже часто вдаються саме до емоцiйних прийомiв, тодi як на долю iнших ЗМI залишаються переважно рацiональнi методи.
Деякi рекламні повідомлення на радiо i ТБ є суто раціональними або цiлковито емоційними, однак багато якi є комбінаціями цих двох видів.

«Жорстка» реклама дуже близька за своїм духом до заходів стимулювання збуту і часто їх супроводить. Як і ці заходи, така реклама (на відміну від інших її типів) має короткострокові цілі - впливати на свій об'єкт таким чином, щоб привести його до миттєвої купівлі за допомогою кричущих, без півтонів, розрахованих на зовнішній ефект оголошень.
«М'яка» реклама має на меті не тільки повідомити про товар і його марку, але створити навколо цього товару сприятливу атмосферу, оточити його деяким ореолом. Частіше за все це, звичайно, емоційна реклама, реклама, яка торкається почуттiв. Цей рiзновид розрахований на середні строки впливу. Вона поступово змінює налаштованiсть потенційного покупця на користь якого-небудь товару або марки, викликаючи у нього асоціації, які спричиняють спочатку згоду на купівлю, внутрішню готовність до неї, а потім і саму купівлю.